Sosyal Medya Danışmanlığı

Son yıllarda internet kullanımının giderek artması doğrultusunda, kişisel bilgisayar ve özellikle akıllı telefonlardan sosyal medya kullanımı oldukça yaygın hale gelmiştir. Bu durum pazarlama ve reklam konusunda sosyal medyayı ön plana çıkartmakta, önemli bir marka ve iletişim mecrası haline getirmektedir. Sosyal medya ürün ve hizmetleriniz için marka bilinirliğinin arttırılması, ürün ve hizmetlerinize insanların merakını uyandırmak, insaların marka ile iletişime geçmesinin sağlanması, hedef kullanıcıların müşteriye dönüştürülmesi vb.. alanlarda bir çok fırsatlar sunar.

Bunun aksine doğru ve profesyonel bir şekilde yönetilmediği takdirde ise tam tersi bir etki yaratmakta olup ürün, hizmet veya markanız için olumsuz bir imaj oluşmasına sebep olabilir. Bu sebepden ötürü, sosyal medya reklam ve yönetiminde uzman bir sosyal medya ajansından, profesyonel olarak sosyal medya danışmanlığı almak gerekir.

Sosyal Medya Danışmanlığı Alanında Verdiğimiz Hizmetler

Sosyal Medya Strateji – Planlama

Strateji oluşturmak bu işin başında yapılması gereken bir adımdır. Bu doğrultuda marka, ürün veya hizmetleriniz için rakip analizi, hedef kitlenizi , ürün veya hizmetlerinizin pazarlama stratejisi, sosyal medyadan beklentileriniz , kısa ve uzun vadede hedeflerinizi belirliyoruz, bunların sonucunda sosyal medya stratejinizi oluşturuyor ve bir plan doğrultusunda hesapların yönetilmesi sağlıyoruz.

Sosyal Medya Danışmanlığı

strateji-planlama

Sosyal Medya Hesap Yönetimi – İçerik Üretimi

Sosyal medya platformlarındaki takipçi ve hayranlarla marka iletişimine başlamadan önce içerik takvimi belirlenmeli, üretilecek içeriklerin güncel ve özgün olmasına dikkat edilmeli, içerikler etkileşimi tetikleyecek şekilde hazırlanmalıdır. Interval digital olarak tüm bu çalışmaları sizin adınıza yapar, bu şekilde sosyal medya hesaplarınızın sürekli güncel ve etkileşimi yüksek kalmasını sağlarız.

icerik_üretimi

sosyal medya içerik üretimi

Sosyal Medya Etkileşim – Yanıtlama- Aksiyonlar

Sosyal medya yönetiminde önemli konulardan birisi de hedef kitlenizle olan iletişiminizdir. Paylaşılan gönderilere yazılanlar, soru ve şikayetler olabilir. Bu durumda iletilere hızlı bir şekilde geri dönüş sağlanması kullanıcı gözünde kurum veya markanızın itibarını arttırır. Ekibimiz bu gibi durumlarda sizin adınıza hazırlanan prosedür üzerinden kullanıcılara geri dönüşleri yapar ve müşteri memnuniyetini en üst seviyede tutmayı hedefler.

sosyal_medya_etkileşim

sosyal medya etkileşim

Sosyal Medya Takip (Monitoring) – Online İtibar – Kriz Yönetimi

Sosyal medyada ürün, hizmet veya markanız hakkında konuşulanları, belirlenen anahtar kelimler üzerinden takip ederek raporluyoruz. Bu şekilde duygu (sentiment) analiziniz yapılır ve hedef kitlenin ürün veya hizmetleriniz hakkındaki görüşleri firmanıza iletilir. Intervaldigital sosyal mecralarda krize dönüşebilecek hassas konuları sizinle birlikte belirleyip , bu gibi durumlarda belirlenen bir aksiyon planı üzerinden hareket eder.

sosyalmedya-dinleme-izleme

sosyal medya monitoring

Sosyal Medya Reklam- Kampanya Yönetimi

Günümüzde bütün dijital pazarlama kampanyalarında sosyal medya reklamları ciddi bir oranla bütçedeki yerini almaktadır. Daha detaylısı, her bir sosyal medya platformunun kendi içerisinde reklam ve kampanya yönetimi bağımsız bir şekilde yapılmaktadır. Facebook Reklamları, Twitter Reklamları, Instagram Reklamları, Linkedin Reklamları bunların başlıcalarını oluşturuyor. Intervaldigital olarak her biri ayrı uzmanlık gerektiren bu mecralarda, firmamız gerekli donanım ve alt yapıya sahip ekibiyle, kurum veya markanız için sosyal medyada reklam ve kampanya yönetiminizi gerçekleştiriyor.

sosyal-medya-kampanya-yonetimi

sosyal medya reklam yönetimi

Sosyal Medya Analiz – Raporlama

Ölçümlemesi ve raporlaması yapılmayan çalışmalar yönetilemez anlayışı ile hareket eden firmamız, Sosyal medya hesaplarının durumu, yapılan reklamların ve yönetilen kampanyaların raporlamasını özetden detaya olacak şekilde müşterilerine sunar. Bu şekilde harcanan bütçenin etkin ve verimli bir şekilde kullanılıp/kullanılmadığını ölçme imkanına sahip olursunuz.

sosyalmedya-analiz-raporlama

sosyal medya raporlama

Interval Digital Sosyal Medya Danışmanlığı

Yeni nesil dijital pazarlamanın vazgeçilmez mecrası haline dönüşen sosyal medya platformlarında sizde yerinizi alın!
Detaylı Bilgi

Bilgi İçin Sizi Arayalım!

İsim/Soyisim (gerekli)

Telefon (gerekli)

Epostanız (gerekli)

İletiniz

Hizmetlerimiz

 • Ürün ve Hizmetleriniz için 360 Derece Dijital Çözümler Sunuyoruz.
 • Arama Ağı Reklamları
 • Görüntülü Reklam Ağı
 • Alışveriş Reklamları
 • Youtube Reklamları
 • Google Re-Marketing
 • Mobil Reklam Ağı
 • Facebook Reklamları
 • Twitter Reklamları
 • Instagram Reklamları
 • Linkdin Reklamları
 • Strateji-Planlama-İçerik Yönetimi-Kampanya Yönetimi
 • Kurumsal SEO Danışmanlık Hizmetleri- Analiz-Raporlama
 • Dinamik Siteler
 • Statik Siteler
 • Micro Siteler
 • Mobil Uyumlu (Responsive) Siteler
 • Android ve IOS Tabanlı Kurumsal Uygulamalar- Native-Hybrid
 • Kurumsal E-Ticaret Çözümü- Süreç ve Uygulama Danışmanlığı