Dijital Medya Ajansı Hizmetleri Kapsamı

Dijital Medya Ajansı faaliyet alanı internet üzerinde yürütülen tüm pazarlama çalışmalarını kapsamakta olup, çok geniş bir içeriğe sahiptir.

İnternet ortamında dijital pazarlama ve satış amaçlı kullanılan bir çok mecrayı içerisine alan pazarlama faaliyetlerinin yürütülmesi, denetlenmesi ve raporlanması işlemi Dijital Medya Ajansı hizmetleri kapsamına girer.

Bu kapsamda verilen hizmetler SEO ( Arama Motoru Optimizasyonu) , SEM ( Arama Motoru Pazarlaması) , Sosyal Medya Reklam ve Yönetimi.

Yine Arama Motoru Pazarlaması kapsamında Google Reklamları ve Yandex Reklamları

Sosyal Medya Reklamları kapsamında Facebook Reklamları, Instagram Reklamları, Twitter Reklamları, Linkedin Reklamları.

Bunların haricinde Online İtibar Yönetimi, E-mail Pazarlama, Mobil Pazarlama ve son dönemde popülaritesi giderek artan içerik pazarlaması gibi alt uzmanlık alanları genel olarak dijital pazarlama faaliyetleri alanında bulunmaktadır.

Dijital Reklam Ajansları yukarıda saydığımız tüm bu hizmetleri verebildiği gibi, aynı zamanda bu faaliyetler içerisinde belli alanlarda uzmanlaşarak da hizmet verebilmektedir. Bu durum tam olarak Dijital Medya Ajansı’nın bünyesinde bulundurduğu kadrosu ve uzmanlığı ile ilişkilidir.

Son yıllarda kapsamı iyice genişleyen dijital pazarlama sektörü yukarıda belirttiğimiz gibi kendi içinde uzmanlıklara ayrılmıştır. Gün geçtikçe farklı uzmanlık alanları da oluşturmaya da devam etmektedir.

dijital reklam ajansı hizmeti

dijital medya ajansı

Dijital Medya Ajansı Çalışma Şekli

Daha önce bahsettiğimiz gibi dijital pazarlamanın tüm alt kollarında uzmanları ve yeterliliği olan büyük ölçekteki dijital medya ajanslarından faaliyetler içerisindeki hizmetlerin tamamını alabilirsiniz.

Butik Dijital Medya Ajansı

Butik olarak çalışan Dijital Medya Ajansları ise genelde bu alanlardan biri üzerinde uzmanlaşmayı tercih etmektedir. Sadece SEO (Arama Motoru Optimizasyonu) üzerine uzmanlaşan SEO Ajansları, Sosyal Medya Yönetimi üzerine uzmanlaşan Sosyal Medya Ajansı, yada sadece İçerik Pazarlaması üzerinde uzmanlaşmış dijital ajanslar görebilirsiniz. Bunların dışında Dijital Medya Planlama ve Satın Alma işlemi yapan ajanslar mevcuttur. Bu ajanslar ise operasyona karışmayan işin sadece satın alma ve planlaması üzerine çalışan Dijital Medya Ajansları içerisinde yer alır.

Dijital Medya Ajansı veya Dijital Reklam Ajansı da diyebiliriz genel anlamda bütün faaliyetlerini internet ortamında yürütmek durumundadır. Dijitalde pazarlama faaliyetlerinin yürütülmesi için sizde takdir edersiniz ki mutlak surette internete ihtiyaç vardır. Bu doğrultuda İnternet Reklamları bu işin ana kapsamını oluştursa da alt kırılımlar olarak son yıllarda Sosyal Medya Reklamları, Mobil Platformlardaki Reklamlar da giderek yaygınlığını arttırmaktadır.

Sonuç itibariyle bir müşteri, marka veya firma olarak çalışacağınız Dijital Medya Ajansı hizmetlerini genel başlıklar halinde anlatmaya çalıştık. Bu yazımız sonrası konuda hakkında genel bir fikir edinmiş olduğunuzu düşünüyoruz.

Yazıyı sonuna kadar okuduysanız konuyla ilgileniyor, bilgi almak veya bir dijital medya ajansı ile çalışmak istiyor olabilirsiniz.

Dijital Pazarlama çalışmalarında geniş kapsamda profesyonel hizmet veren bir Dijital Medya Ajansı olarak hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi için arayabilirsiniz.Tanışmak isterseniz bir kahvemizi içmeye bekleriz. 🙂

Bir önceki yazımızda Sosyal Medya Pazarlaması hakkında detaylı bilgiler verilmektedir. Takipte Kalmanız Dileğiyle 🙂